У Харкові ФРІшники відстоюють право знати

Share

Протокол про адміністративне правопорушення замість інформації…

Харківська ФРІшниця Оксана Нестеренко, вона ж експерт з доступу до інформації, юрист Харківської правозахсиної групи намагається відстояти наше право на доступ до інформації про діяльність міської ради.

28 січня 2010 року в окружному апеляційному  суді Харкова відбулося апеляційне  слухання справи за позовом Оксани до міської ради про ненадання відкритої за доступом інформації.

На початку січня Київський районний суд Харкова притягнув  експерта з доступу до інформації  до адміністративної відповідальності за неповагу до суду.

Намагаючись отримати копію постанови рішення суду, без якої неможливо  реалізувати право на оскарження судового рішення, правозахисник Нестеренко О.В., натомість, в своїй поштовій скриньці виявила  протокол про адміністративне правопорушення за неповагу до суду. На своє глибоке здивування пані Нестеренко О.В. виявила, що вона влаштувала в приймальні суду крик, а також гучно розмовляла по телефону, заважаючи судді ухвалювати рішення, за що була силоміць виведена з приміщення суду міліцією.

В канцелярії суду громадянці  відмовили видати копію постанови, хоча це і є їх прямим обов’язком, і порадили звернутися до секретарки судді  В. В. Плетньова. Секретарка ж твердо відрізала, що ніякої копії постанови вони  не нададуть та наказала пані Нестеренко О.В. негайно вийти з приміщення, погрожуючи викликати  охорону і вивести її  силоміць.

«Суд веде незрозумілу гру,  мета якої піддати особу адміністративному  арешту і таким чином покарати її за намагання відстоювати свої права у суді», – стверджує кандидат юридичних наук, експерт з доступу до інформації та водночас постраждала Нестеренко О.В., – «Найбільш кумедним в цій історії є той факт, що фактично намагаючись захистити своє право на доступ до інформації про діяльність органів місцевого самоврядування  у суді, сам суд порушив моє право на доступ до інформації (не надав копію рішення суду), яка в даному випадку, потрібна була  для реалізації моїх законних інтересів.»

В апеляції справу перенесли на березень. Чекаємо на остаточне рішення феміди: чи все ж таки зобов’яже суд міську ради надати громадянці України запитувану інформацію?

Справа актуальна для всього громадянського руху України, адже без доступу до інформації владу проконтролювати неможливо!

One thought on “У Харкові ФРІшники відстоюють право знати

  1. Друзі, порада – ставте новини на сайт ФРІ тією датою, коли відбулась подія. Так і хронологія подій наглядніша, і свіжішім подіям не заважєте.

Залишити відповідь