Протокол про адміністративне правопорушення замість інформації…
Харківська ФРІшниця Оксана Нестеренко, вона ж експерт з доступу до інформації, юрист Харківської правозахсиної групи намагається відстояти наше право на доступ до інформації про діяльність міської ради.
28 січня 2010 року в окружному апеляційному суді Харкова відбулося апеляційне слухання справи за позовом Оксани до міської ради про ненадання відкритої за доступом інформації.
На початку січня Київський районний суд Харкова притягнув експерта з доступу до інформації до адміністративної відповідальності за неповагу до суду.
Намагаючись отримати копію постанови рішення суду, без якої неможливо реалізувати право на оскарження судового рішення, правозахисник Нестеренко О.В., натомість, в своїй поштовій скриньці виявила протокол про адміністративне правопорушення за неповагу до суду. На своє глибоке здивування пані Нестеренко О.В. виявила, що вона влаштувала в приймальні суду крик, а також гучно розмовляла по телефону, заважаючи судді ухвалювати рішення, за що була силоміць виведена з приміщення суду міліцією.
В канцелярії суду громадянці відмовили видати копію постанови, хоча це і є їх прямим обов’язком, і порадили звернутися до секретарки судді В. В. Плетньова. Секретарка ж твердо відрізала, що ніякої копії постанови вони не нададуть та наказала пані Нестеренко О.В. негайно вийти з приміщення, погрожуючи викликати охорону і вивести її силоміць.
«Суд веде незрозумілу гру, мета якої піддати особу адміністративному арешту і таким чином покарати її за намагання відстоювати свої права у суді», – стверджує кандидат юридичних наук, експерт з доступу до інформації та водночас постраждала Нестеренко О.В., – «Найбільш кумедним в цій історії є той факт, що фактично намагаючись захистити своє право на доступ до інформації про діяльність органів місцевого самоврядування у суді, сам суд порушив моє право на доступ до інформації (не надав копію рішення суду), яка в даному випадку, потрібна була для реалізації моїх законних інтересів.»
В апеляції справу перенесли на березень. Чекаємо на остаточне рішення феміди: чи все ж таки зобов’яже суд міську ради надати громадянці України запитувану інформацію?
Справа актуальна для всього громадянського руху України, адже без доступу до інформації владу проконтролювати неможливо!
Друзі, порада – ставте новини на сайт ФРІ тією датою, коли відбулась подія. Так і хронологія подій наглядніша, і свіжішім подіям не заважєте.