Сюрпризи Міносвіти та реакція ФРІ

Share

1). МОН планує суттєво скоротити держзамовлення в 2010 році. Зокрема, кількість студентів, що навчаються за  державним замовлення за освітньо-кваліфікаційними рівнями “магістр” та “спеціаліст”, планують скоротити мінімум на 85% від обсягів випуску бакалаврів. Докладніше про це читайте тут – http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=hot_view&id=1270.

ФРІ вже звернулася до Міністра з порадою якнайшвидше провести круглий стіл зі студентськими та молодіжними організаціями з приводу цього питання. Також ФРІ звернулася до Прем’єра, щоб вона посприяла проведенню круглого столу.

2). МОН знову планує “закріпачити” випускників. Відповідно до проекту урядового рішення, випускник вузу буде звільнений від можливості примусово відпрацювання протягом трьох років тільки в разі інвалідності, вагітності, проходження випускником військової служби або продовження навчання. Як стверджує Андрій Черних з Громадської ініціативи “Студентський захист”, проект ще не в Кабміні, але вже курсує для погодження у міністерствах (в одному з яких черних і перехопив документ). Докладніше про це читайте тут – http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=hot_view&id=1269.

“МОЛОДІЖНА ВАРТА” вже звернулася до Міністра та депутата Богдана Губського (який зареєстрував схожий за суттю  законопроект). ФРІ вже звернулася до Міністра та Губського з порадою якнайшвидше провести круглий стіл зі студентськими та молодіжними організаціями з приводу цього питання. Також ФРІ звернулася до Прем’єра, щоб вона посприяла проведенню круглого столу.

3). Новий Закон “Про вищу освіту” може звузити існуючі права та свободи студенства. Проект був розроблений в МОН і зараз знаходиться на розгляді у Кабміні. Зокрема, в запропонованій редакції статті 65 Закону всупереч загальному принципу диспозитивності цивільного права передбачається одностороння зміна адміністрацією вищого навчального закладу умов укладеного договору на надання освітніх послуг, а саме ціни плати за навчання для студентів-контрактників. Проект також пропонує скасувати гарантію того, що велика кількість студентів має право вчитися безплатно. Згідно з новою редакцією статті 23, мінімальна кількість студентів, які повинні вчитися за безплатною формою (51%), тепер стосується не усіх студентів, як у чинному Законі, а лише тих, хто навчається за денною формою. А одне з формулювань нової редакції статті 64 пропонує скасувати гарантію того, що фінансування підготовки кадрів з вищою освітою має здійснюється в обсягах не менших, ніж необхідних для забезпечення 100 і 180 студентів відповідних типів вищих навчальних закладів на кожні 10 тис. населення. Докладніше про це читйте тут – http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=hot_view&id=1271.

ФРІ вже звернулася до Міністра з порадою якнайшвидше провести круглий стіл зі студентськими та молодіжними організаціями з приводу цього питання. Також ФРІ звернулася до Прем’єра, щоб вона посприяла проведенню круглого столу.

Михайло Лебедь,

відповідальний за зв’язки ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) з Міністерством освіти і науки України, член Київського регіонального комітету громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА”
+380681217741

Залишити відповідь