ФРІ допомагає з презентацією Міжнародного рок-фестивалю “Be Free / Будь вільним”

Share

Сьогодні в інформаційному агентстві УНІАН в рамках проекту <<УНІАН-Права людини>> за підтримки Міжнародного фонду <<Відродження>> відбулась презентація Міжнародного фестивалю <<Be Free / Будь вільним>>. Учасники заходу розказали про те, якою є ситуація з правами людини в Білорусі та чому вони вирішили проводити фестиваль в Чернігові.

Учасники: координатор Ініціативи <<СтудФармат>> Олексій Лукашевич, представник Європейського радіо для Білорусі Марія Садовська, музикант гурту <<Уліс>> Слава Корень, лідер рок-гурту <<Воплі Відоплясова>> Олег Скрипка, голова Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов.

Організатор прес-конференції: <<УНІАН-Права людини>> за підтримки Міжнародного фонду <<Відродження>>.

Організатори та партнери фестивалю: Білоруська музична альтернатива, Ініціатива <<СтудФармат>>, Європейське радіо для Білорусі, Чернігівський рок-клуб, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

Інформаційний партнер прес-конференції: Київський осередок всеукраїнської молодіжної організації <<Фундація регіональних ініціатив>> (ФРІ).

Прес-анонс

Міжнародний фестиваль «Be Free / Будь вільним»

22-23 серпня в Чернігові пройде Міжнародний фестиваль «Be Free / Будь вільним», ідея якого – об’єднати кращі рок-проекти і публіку сусідніх країн ідеєю свободи творчості й самовираження, а також привернути увагу до сучасної рок-сцени Білорусі.

Організатори та партнери: Білоруська музична альтернатива, Ініціатива “СтудФармат” і Європейське радіо для Білорусі. Українськими партнерами фестивалю виступили Чернігівський рок-клуб і Чернігівський громадський комітет захисту прав людини. Організатори запросили на фестиваль 20 молодих і відомих груп з Білорусі, України, Польщі й Франції.

Площадкою фестивалю обране місце між Центральним міським парком культури й відпочинку міста Чернігова і туристичним комплексом, у який входять готелі “Брянськ”, “Профспілковий” і “Придеснянський”. Саме там, на березі річки Десна протягом двох днів будуть проходити концерти під відкритим небом. Вхід на фестиваль безкоштовний, а для приїжджої публіки недалеко від сцени буде організована площадка для наметового містечка.

Як зазначають організатори, Україна обрана місцем для зустрічі музичних ініціатив регіону невипадково: публіці з Білорусі, Литви, Польщі для поїздки в країну не потрібні візи, що дозволить залучити до фестивалю більше глядачів. Сам Чернігів є близьким до кордонів Росії й Білорусі та вже не раз був місцем проведення різних заходів і зустрічей білоруських організацій і ініціатив. Крім того, організувати open-air в Україні набагато простіше, ніж у сусідній Білорусі.

Хедлайнерами цього року стануть “Ляпіс Трубецькой” (Білорусь) і “Воплі Відоплясова” (Україна), до яких приєднаються гості з Польщі (Zero-85) і Франції (Vladivostok), а також ряд молодих і відомих груп з Білорусі – “B:N”, “Zatochka”, “Tarpach”, “Partyzon”, “Pomidor/OFF”, “LitvinTroll”, “Imprudence”, “ULIS” і ін. Очікується, що найближчим часом буде відомий і повний список українських учасників фестивалю.

Чернігів став третім містом, де проводиться «Be Free». У минулі роки фестиваль проходив у Луцьку й Львові й залучав до участі такі групи як “Гайдамаки”, “Тартак” (Україна), “Neuro Dubel”, “Крама” (Білорусь), “Metanoia” (Польща), а кількість глядачів фестивалю досягала 10 тисяч.

Партнерами фестивалю в Україні є Чернігівський рок-клуб (http://rockclub.cn.ua) та Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (http://protection.org.ua). Крім того, акцію під патронат взяла міська влада Чернігова.

Контакти організаторів:

Сайт фестивалю – http://festsvabody.org

LiveJournal – http://fest_svabody.livejournal.com

Vkontakte – http://vkontakte.ru/club10165314

Myspace – http://myspace.com/fest_svabody

Залишити відповідь