Еко-мистецька акція “Переробка”

Share

Переробити сміття на… витвори мистецтва!
Переробити закинуту сміттям яму на…арт-майданчик під відкритим небом!
Переробити…байдужість політиків та громадськості до проблеми утилізації сміття в Україні!

29 серпня 2009 р. в Харкові відбулася екологічно-мистецька акція «Переробка».

Позаду Харківського академічного театру опери і балету розташована розкішна яма, яка при будівництві театру планувалася як літній кінотеатр під відкритим небом…Але чомусь ідея померла, про кінотеатр всі забули, а лишилася тільки яма, яка врешті-решт перетворилася на місце вигулу собак і скопичення сміття. Тож в центрі студентської столиці України немає належним чином облаштованого літнього майданчика для проведення мистецьких заходів… Точніше, не було до 29 серпня 2009 року! Саме того дня виправляти це прикре становище вирішила МОЛОДЬ – молоді творчі люди, не байдужі до рідного міста.

І одним пострілом вони вбили кількох зайців. По-перше, привернули увагу молоді та суспільства до того, де і як ми живемо. Адже щороку мешканець великого міста споживає 330-380 кг твердих побутових відходів, які в Україні не переробляються і перегнивають на виснажених або несанкціонованих полігонах, отруюючи таким чином нашу землю, а відповідно і нас. По-друге, показали, як перетворити речі, що раніше викликали тільки неприємні почуття, на щось дивовижне і привабливе: сміття – на скульптури, а засмічений навколишній простір – на приємне місце відпочинку.

Акція проходила в суботу і тривала цілий день. Вона почалася з прибирання території волонтерами, а закінчилась феєричним виступом неповторного «Raskardaš orkestar». А між цими заходами проходила серія майстер-класів і просто приємний відпочинок, бо все це відбувалося в суто природних умовах: майстри й гості розмістилися на трав’яних схилах недобудованого кінотеатру.

Пробудити потяг до прекрасного допомагали звуки музики, що протягом усієї акції лунали від гуртів «Паприка» і «Макінтош» і барда Андрія Печенізького-молодшого та закликали народ долучитися до переробки. А переробити на акції можна було насамперед сміття, що було зібране на території, а також усілякі використані, непотрібні речі, як-от компакт-диски, пластикові пляшки й пакети, старий одяг. З усього цього були створені скульптури, іграшки, декоративні елементи та екологічні торбинки. Кожен бажаючий спробував себе у ролі митця. А майстер-класи з переробки проводили навіть талановиті вихованці Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості. Також художники наносили малюнки на торбинки і робили розписи флористичних мотивів прямо на тілі усіх бажаючих, що також допомагало почувати себе ближчим до природи, знаходячись у самому центрі Харкова.

Тож перший крок з перетворення занедбаного місця на арт-майданчик зроблений, але активну молодь Харкова попереду ще чекає багато завдань, щоб яма за ХАТОБом стало затишним куточком, де будуть літніми вечорами збиратися мешканці й гості Харкова. Організатори акції – творче об’єднання «Бєшений Кактусъ» та молодіжна організація «Фундація Регіональних Ініціатив» мають наміри продовжити вкладати свої зусилля для досягнення цієї мети, а керівництво ХАТОБа пообіцяло сприяти в цьому молоді.

ЁШ.

Фотозвіт

ЗМІ про “Переробку”:

ICTV
Харківські Новини
МедіаПорт
АТН
ОТБ
Харків Вечірній
Status Quo

Залишити відповідь