Поетичні вечорниці з Рівненською Фундацією

Share

«Поезія – це завжди неповторність», — під таким гаслом пройшли 21 березня 2009 р.  поетичні вечорниці з нагоди Міжнародного дня поезії, які влаштували активісти Рівненської молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив». Упродовж двох годин у приміщенні молодіжного театру-студії «Метр», що у добре відомому активній молоді Рівного підвальному приміщенні на Соборній, 14а, присутні мали змогу насолоджуватися кращими зразками сучасної молодіжної поезії.
Свої творіння презентували учасники молодого поетичного об’єднання «Шухляда» Анна Свентах та Олена Черніговець, молода поетеса Ірина Кравченко, письменниця-початківець, член секції “Літературна творчість” Малої академії наук Вікторія Ікрова, поетеса та редактор молодіжного журналу «Мистецькі грані» Олександра Куліш, модератор літературного гуртка Національного університету «Острозька академія» Оксана Пухонська та арт-директор мистецької галереї «Щілина» Павло Осіпов.
Розпочався вечір із невеликого відеосюжету поетеси Наталки Осадцої «Поезія – це завжди неповторність» за мотивами творів Ліни Костенко. У рамках заходу учасникам також було презентовано нове молодіжне видання «Мистецькі грані», де має змогу публікувати свої напрацювання творча молодь Західної України.
Окрім безпосереднього читання, присутні розповідали цікаві історії із власного життя, ділилися враженнями від почутих творів, висловлювали своє бачення поезії як мистецької форми.
Зокрема, Наталка Осадца до свого відеосюжету додала невеликий коментар власного бачення поетичного слова: «Ліричні пориви душі — це те, що важко висловити простими словами: не кожному довіришся і не завжди є кому відкритися, — каже вона. — Поезія – першопричина краси і життя. Поетичне слово не зрадить таємниці серця, а наче найвірніший друг, допоможе, розрадить, зніме біль і смуток із душі, навчить чекати, вірити, а головне – тонко відчувати життя».
Цікавим є той факт, що молода когорта поетів відходить від традиційних віянь постмодернізму (сучасної мистецької течії, яка проголошує антиестетику) і шукає можливостей для оспівування прекрасного. Відчувається, що молоді потрібна цікава література із сучасною актуальною тематикою і новаторством, але без притворства і заперечення світлого і доброго. Чітких тематичних рамок та обмежень щодо форми немає. Найкраща цензура для молодого автора – це читацькі смаки.
Твори, представлені молодими поетами, були тематично різноплановими – від кохання і весни до проблеми відчуження і неприйняття людини світом.
Проте не обійшлося і без обговорення питань побутових. Молодому поетові часто буває важко вийти у світ до читача, тому є чимало пояснень: від звичайного страху аудиторії до проблеми публікації своїх творінь. Відтак редактор журналу “Мистецькі грані” Олександра Куліш закликала присутніх не плекати талант у нірці, а виходити до читача, публікуватися.
— Молодий письменник (а тим більше письменниця) не повинен просто сидіти і чекати, поки з видавництва прийде добрий фей і надрукує його твори та зробить знаменитістю, — наголошує Олександра. — Активність – це не гріх! Вдень працюємо, вночі — пишемо.
— Коли навколо темрява і негаразди, треба на все дивитися з іронією, тоді можна спокійно творити, — вважає інша молода письменниця, — Вікторія Ікрова.
Поетичне слово не залишило байдужим нікого, відтак свої улюблені поетичні твори цитували всі гості. Активісти молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних Ініціатив» подібні заходи планують проводити щорічно.

Залишити відповідь