Міністр освіти підтримав ініціативу проти закріпачення студентів

Share

Міністр з питань освіти та науки підтримав ініціативу молоді щодо недопущення введення примусового відпрацювання студентів-бюджетників після закінчення навчання. Про це йдеться у новорічному зверненні Національного комітету громадянської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!» до Івана Вакарчука. Від імені студентства України Національний комітет висловив вдячність Міністрові та привітав його з Новим роком та Різдвом Христовим.

“Хочемо підкреслити, що для студентів дуже позитивною звісткою було те, що Міністр з питань освіти та науки України не підписував проект законопроекту «Про вищу освіту» із пропозицією введення примусових відпрацювань,” – кажуть молодіжні лідери.

Нагадуємо, що редакція статті 56 проекту Міністерства освіти і науки пропонувала зобов’язати випускників-бюджетників “відпрацювати за місцем призначення не менше трьох років”. Якщо ж випускник ще до закінчення строку відпрацювання звільнився б з роботи “без поважних причин” або “за порушення трудової дисципліни”, то – згідно проекту – був би зобов’язаний відшкодувати до Державного бюджету витрати, пов’язані з його навчанням. У разі відмови від добровільної сплати таке відшкодування пропонувалося здійснювати у судовому порядку. На даний момент випускники вищих навчальних закладів, згідно Закону «Про вищу освіту», вільні у виборі місця своєї праці, хоча починаючи з 1994 року в Україні формально діє низка підзаконних актів, які де-факто обмежують цю свободу. Проте «МОЛОДІЖНА ВАРТА» наголошує на тому, що і підзаконні акти, і вищезгадана редакція статті 56 проекту суперечать нормам Конституції, нормам Кодексу законів про працю, Закону «Про зайнятість населення», міжнародним пактам про права людини та Конвенції Міжнародної організації праці «Про скасування примусової праці». Окрім цього, ініціатива введення примусових відпрацювань не відповідає передвиборчим програмам усіх політичних партій, які зараз знаходяться при владі.

У новорічному зверненні до Івана Вакарчука «МОЛОДІЖНА ВАРТА» також наголошує на своїй підтримці реалізації однієї з передвиборчих обіцянок – запровадження зовнішнього незалежного оцінювання при вступі до вищих навчальних закладів. Висловлює молодь і свою солідарність із діяльністю Міністра, спрямованою на  виконання вимог статті 10 Конституції про застосування мов на території України.

Завершується лист до Міністра наступними словами: “Сподіваємося, що в новому 2009 році Ви і надалі будете вартовим інтересів молоді, що спільними зусиллями ми не допустимо звуження існуючих прав та свобод людини та громадянина.”

ДОВІДКА:

«МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!» – всеукраїнська громадянська кампанія, метою якої є моніторинг та контроль за реалізацією передвиборчих обіцянок, даних молоді політичними силами під час виборів до Верховної Ради. До складу «МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ» входять 10 позапартійних всеукраїнських молодіжних організацій та 2 об’єднання органів студентського самоврядування. За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами: 80681217741, 80938832971

Читайте статтю “МОЛОДІЖНА ВАРТА: Іван Вакарчук – потенційний зрадник”, а також чекайте на майбутню публікацію Неофіційної газети на цю тему.

Джерело: Неофіційна газета

Залишити відповідь