Запорізька ФРІ

Дата заснування: 27.09.2014

Дата другого народження: 15.12.2019

МІСІЯ

На козацьких широтах «ФРІ» вкоренилася командою однодумців, натхненних подорожами й освітніми заходами. Діяльність осередку розпочалась з тренінгу «Школа лідерства» та дебютного візиту до Запоріжжя у рамках всеукраїнської ініціативи «Твоя країна». Завдяки успіху перших проектів осередок збільшився і трансформувався у дружню команду, що з запалом працює над соціальними акціями й досі! «ФРІ» у місті стала центром молодіжного руху і підготовки майбутніх лідерів, адже діє з метою популяризації саморозвитку й здорового способу життя, збільшення студентських ініціатив та загальної активізації молоді задля позитивних змін у суспільстві!

09.2016 (5)

Освітні проєкти

Першим нашим проєктом була «Школа лідерства» – два дні інтенсивної роботи над собою за допомогою комплексу тренінгів зі вступу до громадської діяльності, проєктного менеджменту, ораторської майстерності, міжнародних можливостей і тайм-менеджменту.

Також осередком реалізовано: тренінг «Основи медіаграмотності», лекції у рамках всеукраїнського освітнього проєкту «Вуличний університет», дводенний тренінг «Базова ФРІ-Школа», семінар «Поговоримо про: відповідальність», лекція «Успішна команда», тренінг з ораторської майстерності, тренінг-практикум «Прийоми словесної імпровізації».Проєкт “Вуличний Університет”. Освітньо-мотиваційний наметовий табір «Camp FRI-Vinegret» (організований спільно Запорізькою та Миколаївською ФРІ) проводився у Приазовському національному парку на березі Азовського моря, ставши сумішшю саморозвитку й свіжого повітря: табірні дні були сповнені цілковитим розмаїттям емоцій та інформації. Назва «ФРІ-Вінегрет» виправдала очікування – кожен отримав мішанку з вражень, тренінгів, знайомств і відпочинку!

ФРІ-табір (11)

Благодійні заходи

Першим благодійним заходом осередку став рок-концерт «Charging Party». Згодом за допомогою музичного фестивалю «Смаколики захисникам» зібрано солодощі та листівки для воїнів АТО, які лікуються в шпиталі.

Під час акції «Солодке серце» до Дня закоханих знято привітальне відео, а також в актовому залі Запорізького військового госпіталю організовано святковий концерт, де виступили місцеві музиканти та поети. Завдяки щорічному Зимовому благодійному аукціону зустрічей (до Дня Святого Миколая або Різдва) активісти збирають кошти на подарунки для дітей із дитячих притулків і приїздять у гості до малечі, аби подарувати свято.

Екологічні акції

Запорізький осередок ВМГО «ФРІ» відсвяткував першу річницю створення, традиційно сумістивши свято з громадською діяльністю, а саме – з акцією прибирання «Cleaning Day» на острові Хортиця. Спільними зусиллями із запорізькими активістами заповідник зробили чистішим. Згодом волонтери долучились й до всесвітньої ініціативи «Дерева миру», висадивши декілька дерев у парку «Дубовий Гай».

Лютий 2019го запамʼятався переходом на більш екологічний спосіб життя завдяки ЕКОмарафону. Впродовж 21го дня, 137 учасників з Запоріжжя та інших міст України, знайомились із темою «розумного споживання» та Zero Waste. Наприкінці, фіналісти отримали цінні подарунки, які в подальшому допоможуть їм на еко-шляху. На цьому тема екології не завершилася. У квітні на жителів міста чекала ЕКОтолока! Близько 70ти учасників плідно працювали над тим, щоб їх місто стало більш живописним та комфортним для відпочинку. У результаті, було зібрано близько 6ти тон твердих відходів: скати від автівок, будівельні матеріали, скло, пластик та багато іншого; розчищено туристичний маршрут «Запорізькі водоспади» та територію біля річки Дніпро. 

Туристичні й розважальні події

Вагоме місце у діяльності осередку займала організація візитів до Запоріжжя за програмою всеукраїнського туристичного проєкту «Твоя країна». Під час творчої зустрічі «Бюджетні мандри» та лекції «Автостопом по Європам» ФРІ-активісти відкрили секрети насичених і доступних подорожей. Найвеселішими заходами осередку стали тематичний вечір «Хелловін» та передноворічна стратегічна гра «ФРІ-Мафія».

Осінь та зима 2019 набула атмосфери Співів, Поезії і Чаю – саме так розшифровується назва нашого проєкту – СПіЧ! ЗА жовтень, листопад та грудень – було проведено 3 тематичних вечори. Затишна атмосфера гірлянд, інструментальної музики та авторських віршів наших гостей. Впродовж усього вечора «СПіЧ 2.0 Українізація» лунали твори українських авторів, учасники теж мали можливість поділитися власною творчістю. Другий СПіЧ розкрив красу, унікальність та глибину українських творів та авторів, нагадав, що Україна – це насамперед  про душу: люблячу, щиру, відкриту… Третя наша зустріч несла в собі інтернаціональну тематику. Ми поглибились в культури різних країн, почули вірші, пісні та прозові твори різними мовами і просто круто провели час у передноворічній атмосфері.

IMG_1905

Ми активні, запальні, ще побачимося і почуємося. А ви можете слідкувати за нашими новинами, історіями та проєктами:

Instagram

Facebook

Голова осередку – Валерія Фірсова, +380686029136, zaporizhzhia@fri.com.ua