Всеукраїнська акція протесту проти постанови №796

Share

12 жовтня відбудеться Всеукраїнська акція протесту проти антиконституційної постанови Кабміну № 796. У 15 містах України студенти, активісти “Фундації Регіональних Ініціатив” та організацій-партнерів виступлять проти документу, що узаконив корупцію в школах, ВНЗ та ПТУ.

Відеоанонс житомирської частини Всеукраїнської акції:

Докладніше про координацію акції у містах читайте тут – http://bit.ly/bkYgIc

Захід відбуватиметься без будь-якої партійної символіки та символіки припартійних рухів. На акціях люди з партійною чи припартійною символікою (прапори, банери, футболки тощо) не мають жодного відношення до цієї кампанії. Вони або цинічні провокатори, або мають хтиве бажання пропіаритися. За спробу використання партійної символіки, чи символіки припартійних рухів будемо нищити в інформаційному полі.

Нагадуємо, що 27 серпня Кабінет Міністрів прийняв постанову № 796 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності”. Документ суперечить Конституції і загрожує впровадженням численних незаконних грошових стягнень зі студентів та учнів. Постанова фактично сприятиме ще більшій появі платних “позакласних занять”, без яких високі оцінки учням та студентам просто не поставлять. Документ також фактично встановлює плату за складання абітурієнтами зовнішнього незалежного оцінювання, плату за користування Інтернетом та послугами шкільних та університетських бібліотек, плату за забезпечення обмундируванням студентів та працівників ВНЗ, та ін.

За минулої влади спроба введення додаткових платних послуг вже мала місце. 14 квітня 2009 року Кабінет Міністрів прийняв постанову №369, якою планувалось запровадити зазначені платні послуги. Але, враховуючи звернення студентських та молодіжних громадських організацій, та неконституційність рішення Уряду – попередній Президент своїм Указом від 30 квітня скасував частину платних послуг. А через акції протесту студентських та молодіжних організацій (в тому числі – ФРІ) Кабінет Міністрів 5 червня 2009 року скасував запровадження усіх з вищезазначених додаткових платних послуг. Подробиці (відео) тут – https://fri.com.ua/?p=486

Напередодні прийняття постанови № 796 ФРІ вже зверталася до Прем’єр-міністра з проханням не розглядати проект постанови на засіданні Уряду без проведення додаткового громадського обговорення за участі, перш за все, студентських та молодіжних організацій України. ФРІ зверталася також і до Міністра освіти і науки з проханням не направляти проект у Кабінет Міністрів без проведення справжнього широкого громадського обговорення. Вже після прийняття постанови ФРІ знову звернулась до Прем’єра з проханням призупинити дію зазначеної постанови. Разом з іншими студентськими та молодіжними організаціями звернулася також про допомогу до Голови Верховної Ради та заступника Голови Адміністрації Президента. Зараз молодь масово звертається по допомогу до Президента.

4 жовтня біля 500 сімферопольських студентів під час свого мітингу проти постанови № 796 закликали приєднуватись до протесту студентів усієї України. Подробиці (фото і відео) тут – https://fri.com.ua/?p=5366, http://bit.ly/9z1QF4

Знайти постанову № 796 можна тутhttp://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=796-2010-%EF

Огляд небезпек постанови № 796https://fri.com.ua/2010/09/5187, http://bit.ly/9Bk31V

Додаткова інформація про постанову доступна за тел.: +380674042646 (Михайло Каменєв, ФРІ), +380956051563, +380638273837 (Антон Делікатний, ФРІ), +380681217741 (Михайло Лебедь, ФРІ)

5 thoughts on “Всеукраїнська акція протесту проти постанови №796

 1. Я не розумію, про що істерика. Шановні, ВНЗ — те саме підприємство, воно надає послуги. І повинно самоокупатися. Державі нема сенсу готувати спеціалістів для приватних структур. Чому ви не організуєте акцію, звертаючись до роботодавців, щоб вони створили програму оплати навчання майбутніх працівників? Переконаний, що це буде стимулом для студентів по-справжньому навчатися, а не протирати штані 5-6 років.


 2. @MrKisil:

  Я не розумію, про що істерика. Шановні, ВНЗ — те саме підприємство, воно надає послуги. І повинно самоокупатися. Державі нема сенсу готувати спеціалістів для приватних структур. Чому ви не організуєте акцію, звертаючись до роботодавців, щоб вони створили програму оплати навчання майбутніх працівників? Переконаний, що це буде стимулом для студентів по-справжньому навчатися, а не протирати штані 5-6 років.

  Ну, власне від журналіста газети _____ важко почути якусь іншу аргументацію :)

  Але ми проти легалізації хабарництва. Навіть якщо називати його “самоокуповуванням”.

  А з роботодавцями нехорошими ми теж воюємо. почитайте – https://fri.com.ua/tag/trudovi-prava

 3. Просто на моє переконання, освіта повинна бути платною. В універі, який я закінчував (до речі, державному), через низькі зарплати пішло багато гарних викладачів, які мали наукові ступені до речі. Замість низ предмети викладали молоді та не дуже досвічені люди. Якби університети отримували плату хоча б від 70-80% студентів, цього б не сталося.
  Хабарництво — проблема не ВНЗ, а суспільства. Це як вірус: поширення дуже важко проконтрлювати.
  Щодо роботодавців Ви мене хибно зрозуміли. Наведу приклад. У PepsiCo Inc. є програма підготовки майбутніх працівників. Вони підписують договори зі студентами та університетами і повністю оплачують їх навчання. Після закінчення ВНЗ компанія отримує, наприклад, менеджера з реклами, а молода людина — першу достойну роботу. Ця модель була б просто чудовою для України.

  P.S. Прошу звернути увагу, що я висловлюю свою думку, а не позицію свого роботодавця і прошу прибрати його назву із попереднього коментаря, оскільки Ви обіцяли повну анонімність коментарів.


 4. @MrKisil:

  P.S. Прошу звернути увагу, що я висловлюю свою думку, а не позицію свого роботодавця і прошу прибрати його назву із попереднього коментаря, оскільки Ви обіцяли повну анонімність коментарів.

  Прибрав. Щодо іншого відповім пізніше.

 5. “В універі, який я закінчував (до речі, державному), через низькі зарплати пішло багато гарних викладачів, які мали наукові ступені до речі. Замість низ предмети викладали молоді та не дуже досвічені люди”
  тобто ви наївно думаєте, що, гроші, отримані від студентів таким чином підуть на підвищення зарплати викладачів? я в цьому дуже сумніваюся. латати дири бюджеті за рахунок студентів – це просто смішно. чому б не ввести платні “н-ки” для самих депутатів? крім того, прейскурант цін якось непропорційний до стипендії, яку ми отримуємо.

Залишити відповідь