Харківська ФРІ

керівництво

vkontakte_anekd

завантаження

Дата заснування: 11.02.2004

Опис:

Днем народження” Харківського осередку ФРІ вважається 11 лютого 2004 року, коли Дмитро Дробот привіз ідею створення такої молодіжної організації від свого ужгородського друга Олександра Солонтая. Таким чином, цей осередок став третім в Україні після Ужогородського та Дніпропетровського. Також “батьком” осередку вважається В’ячеслав Гусєв, який через кілька місяців перейняв головування осередку. Протягом років існування змінювалися покоління та напрями діяльності, але діяльність  осередку жодного разу не переривалася. Серед вихідців Харківської ФРІ особи, що зробили значний внесок не тільки в розвиток організації, а й в побудову громадянського суспільства: Марина Цапок, Дар’я Каленюк, Євген Демченко та інші. На даному етапі розвитку осередок нараховує більше 100 членів, розвиває культурний, освітній, благодійний та правозахисний напрямок діяльності. ФРІ-Ха – це дружня, відкрита, амбітна та цілеспрямована молодь.

Визначні проекти:

Благодійний аукціон

Благодійний аукціон до Дня Святого Миколая – це всеукраїнська акція, що цього року вже вп’яте організовується Харківським осередком ВМГО «ФРІ». Проект спрямований на збір коштів, за допомогою яких надалі здійснюється матеріально-технічне забезпечення дитячих будинків Харкова, що є найменш фінансово підтримуваними.

У 2014 році Харківська ФРІ зібрала понад 22 тисячі гривень. Зібрані кошти витрачаються на закупівлю книжок, спортивного інвентарю, розвиваючих іграшок та канцтоварів, санітарно-гігієнічної продукції, побутової хімії та техніки, ремонтних матеріалів тощо. Процесс завжди супроводжується публічною звітністю: викладенням чеків, накладних та фотозвітом купленої продукції.

У межах аукціону відбувається концерт, на якому також збирають кошти та іграшки для дітей, і бал по завершенню аукціону у якості подарунка для всіх учасників аукціону. Також проводиться безліч чудових майстер-класів і зустрічей.  До участі в проекті щороку залучаються відомі громадські діячі та знаменитості. Тож приєднуйтесь до нашого аукціону, і будемо дарувати маленьку радість дітям разом! :)

Клуб українського кіно

Харківські фрішники прагнуть познайомити українців з вітчизняним кінематографом, а тому вже майже рік проводять український кіноклуб. За весь час глядачами стали більше 1000 осіб. Стрічки організатори обирають, як сучасних режисерів, так і класиків українського кінеметографа. Так проект стартував з показу кіноповісті “Україна в Огні”, а трохи згодом харків’яни дивилися “Землю” Довженка, “Тіні Забутих Предків” Сергія Параджанова. З сучасного – “Незламна”, “Поводир” та інші. Також організатори проводили покази українських короткометражок простонеба в саду ім. Шевченка, робили підборку старих та нових вітчизняних мультфільмів, і влаштовували прем’єру фільму “Сильніше, ніж зброя”, виробництва Вавілон’13 у Харкові.

Для організаторів клубу, Кіно – це не тільки розвага. Це можливість дізнатися історію та традиції свого народу, підійняти болючі питання суспільства та започаткувати культурний діалог серед різних верств населення.

Клуб проходить у форматі безкоштовного показу українського фільму, чаювання та цікавої дискусії. Вхід вільний. За новинами слідкуйте у групі проекту: http://vk.com/kino_ukr_fri.

ФРІ-табори “Be Free” та “FRI Open Camp”

“Be Free” – це один з “найстарших” ФРІ-таборів, який у 2015 був проведений вже восьмий раз. Це освітньо-мотиваційний наметовий табір, спрямований на неформальну освіту, звільнення від стереотипів, заохочення до усестороннього розвитку та громадського суспільства. Традиційно проходить наприкінці червня, тим самим відкриваючи літо з ФРІ-таборами, місце – національно-природний парк “Гомольшанські ліси” (Зміївський р-н Харківської області, поблизу с. Коропове) , що вже встиг так полюбитися харківським фрішникам. Щороку табір збирає від 40 до 70 учасників з усієї країни і доводить: освіта може бути цікавою!

Цього року до “Be Free” приєднався і “FRI Open Camp”, основна мета якого – соціальна адаптація внутрішньо переміщенних осіб віком 18-25 років. У таборі брали участь 30 з Донецької, Луганської областей та Криму, а також 30 осіб з інших куточків України. Програмні блоки були побудовані таким чином, щоб сприяти взаємному спілкуванню та подоланню бар`єрів.

Проект “FRI Open Camp” є можливими завдяки підтримці проекту “Українська ініціатива зміцнення громадської довіри” (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

FRI Open Camp 2015 – це:

– знайомства з надзвичайними людьми;

– цікаві лекції, тренінги і майстер-класи від відомих спікерів з величезним досвідом;

– затишні вечори біля ватри і по-літньому теплі зоряні ночі;

– життя у наметі і купання у річці;

– свіже лісове повітря і здорове харчування, що неодмінно піде на користь організму;

– нові друзі і приємна компанія;

– незабутні враження і яскраві спогади.