Заява щодо нападу на Всеволода Жейко

Share

У неділю, 27 травня, на громадського активіста та екс-члена нашої організації, Всеволода Жейко, перед початком футбольного матчу між «Десною» та «Зіркою» на стадіоні в Чернігові напали четверо молодиків.

Напад на активіста пов’язаний з його діяльністю і політичною позицією, яку Всеволод висловлює на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook. За інформацією у ЗМІ та соцмережах, це не перша спроба ідеологічних опонентів напасти на активіста.

Спостерігаючи соціально-політичну ситуацію в країні за останній рік, можна побачити, що образи та цькування у соціальних мережах, зриви подій, переслідування та напади стали набагато частіше використовуватися як методи боротьби з ідеологічними опонентами.

Це не та Україна, до якої прагне та вже майже 16 років розбудовує ФРІ, адже під час фактичної війни на сході українцям важливо залишатися згуртованими та триматися спільного курсу – захисту держави від територіальних посягань, та становлення вільної демократичної України, де поважають та цінують життя та гідність кожної людини, а не зрощують нетерпимість та ненависть.

Наша організація від початку свого існування відстоювала і буде відстоювати фундаментальні права людини, зокрема право на самовираження та вільне висловлення своєї думки. Тому ми вважаємо недопустимим насильство між громадянами України.

Сучасне цивілізоване українське суспільство неможливо побудувати в атмосфері постійного конфлікту та страху за своє життя. Натомість нашими орієнтирами мають бути співпраця та орієнтація на спільні цілі.

 

Закликаємо:

  • усі сторони конфлікту до ненасильницьких методів його вирішення в правовому полі;
  • правоохоронні органи провести належне та ефективне розслідування інциденту.

 

Всеукраїнська молодіжна громадська організація
“Фундація Регіональних Ініціатив”